Koncert muzyków lwowskich

Utworzono dnia 13.03.2024

09.03.2024r. W Bibliotece – Międzypokoleniowym Centrum Kultury odbył się kameralny koncert muzyków lwowskich. Na scenie wystąpili pani Marianna Łaba – solistka filharmonii lwowskiej, Olena Maceluch – akompaniament oraz pan Oleg Dovgal – wirtuoz gry na fletni pana.

Przybyli mieszkańcy mieli okazję wysłuchać utworów w wykonaniu pani Marianny: Ave Maria, Panis Angelicus, arie Habanery z opery „Carmen”, włoskiego tanga - Marinnella, zbioru węgierskich utworów ludowych oraz pieśni Time to say „goodbye”.

Pani Olena oprócz akompaniowania zaprezentowała mistrzowskie wykonanie Poloneza a-moll „Pożegnanie Ojczyzny”.

Pan Oleg przedstawił pieśń Melodia Myroslava Skoryka, Memory, skoczne melodie ludowe oraz Samotny Pasterz Leo Rojasa.

Koncert prowadził i okraszał humorem, pisarz oraz podróżnik, pan Roman Pankiewicz

Koncert muzyków lwowskich

Utworzono dnia 13.03.2024, 13:44