Jesteście dla nas Ważni!

Utworzono dnia 14.12.2023

„Jesteście dla nas ważni!” to cykl zajęć edukacyjno-kreatywnych organizowanych przez naszą bibliotekę, w których wzięło udział 100 dzieci w wieku 6-12 lat. W ramach zajęć odbyło się:

1.Noc Bibliotek:

-Teatrzyk Blaszany Bębenek

-Warsztaty malarskie z panią Iloną Gawrońską

2. Cykl warsztatów edukacyjno-kreatywnych:

-Warsztaty jesienne-dyniowe: jesienne stroiki wykonane z dyni, ozdobione różnymi dodatkami.

-Warsztaty sztuki anielskiej: dzieci zapoznały się z motywem anioła, za pomocą elementów wykonały drewnianego Anioła, którego pomalowały farbami  i ozdobiły.

-Warsztaty brokatowe: dzieci  malowały kubki farbami i ozdabiały brokatem

-Warsztaty stroik świąteczny- dzieci wykonały stroik, którego podstawą były gałązki igliwia i ozdabiały szyszkami, orzechami włoskimi, wstążkami, suszonymi owocami i bombkami

-Warsztaty tworzenia skrzatów, na tekturowej podstawie dzieci wykonały skrzata, którego będą mogły powiesić w swoich domach

-Warsztaty świąteczne: choinka z mchu chrobotka- na zajęciach tych wykonały choinkę  na pieńku, o wysokości około 15 cm i ozdabiały różnymi elementami.

-Warsztaty świąteczne: dzieci wykonały kolorowy lampionik ozdobiony farbami i brokatem oraz ozdobiły różnymi świątecznymi elementami

3. Rajd rowerowy do Zaczarowana Zagroda Będzitówek połączony z warsztatami kulinarnymi, podczas których dzieci wypiekały drożdżówki i rogaliki

4. Spotkania autorskie:

-Roman Pankiewicz

-Tomasz Trojanowski

-Kazimierz Szymeczko

5.Wycieczka edukacyjne połączone z warsztatami do:

-Fundacja CudaWianki Lubiewice. Podczas spotkania dzieci uczestniczyły w warsztatach związanych z świątecznymi tradycjami: pieczenie pierników i ozdabianie, robienie drewnianych ozdób. Uczestniczyły również w ścieżce tematycznej po lesie. Wizyta zakończyła się poszukiwaniem Mikołaja i słodką niespodzianką.

6.Spotkania edukacyjne: spotkanie połączone z edukacją uzależnień pod hasłem:

W trakcie  zajęć realizowano program profilaktyczny, który miał za zadanie kształtowanie pozytywnych postaw społecznych, a ponadto wyposażyć dzieci w niezbędne wiadomości dotyczące dbania o własne zdrowie i bezpieczeństwo.

Z wielką radością dzieci zabierały ze sobą do domów stworzone przez siebie prace.

Cykl zajęć pod hasłem: „Jesteście dla nas Ważni!” sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Warsztaty jesienne

Utworzono dnia 12.12.2023, 09:45