Wycieczka do Inowrocławia.

Utworzono dnia 16.02.2024

15 lutego był dniem wyjazdowym. Tam jedna grupa udała się na lekcje muzealną i warsztaty kaligrafii do Muzeum Jana Kasprowicza, gdzie dzieci wysłuchały historii życia i podroży Jana Kasprowicza, zrobiły owieczki i statki oraz dowiedziały się jak , czym i na jakim tworzywie pisano listy. Dzieci pisały za pomocą stalówek, gęsich piór a na koniec rysikami na glinianych tabliczkach.

Druga grupa zaczęła dzień od warsztatów piekarniczych „Od ziarenka do bochenka”, tam dowiedzieliśmy się z czego powstaje chleb oraz czego potrzeba do jego wypieku. Następnie dzieci przygotowały do pieczenia swój chlebek, oraz podpłomyki, które po upieczeniu zjadły na miejscu. Każdy uczestnik został pasowany na małego piekarza, otrzymał certyfikat, a upieczony przez siebie chlebek zabrał do domu.

Po zakończeniu warsztatów grupy zamieniły się miejscami.

Wycieczka do Inowrocławia

Utworzono dnia 16.02.2024, 11:41