Zaczarowany Globus - Przedszkolaki w akcji.

Utworzono dnia 06.02.2024

W dniu 06.02.2024r. Biblioteka - Miedzypokoleniowe Cenrum Kultury zorganizowała dla dzieci  z  Przedszkola " Kujawiaczek" zajęcia poświęcone naszej planecie. Dzieci miały okazje obejrzeć film "Zaczarowany Globus", projekcja obywała się w nadmuchiwanej kopule.
Dzieci mogły obejrzeć ciekawy film animowany oraz  usystematyzować posiadaną już wiedzę a także dowiedzieć się nowych informacji np.:
 • Ziemia kręci się wokół własnej osi, a Słońce oświetla ją z jednej strony tworząc dzień i noc.
 • Rok jest podzielony na cztery pory roku, ale pogoda nie zawsze współgra z tym podziałem.
  • Można obserwować różne zmiany związane z porami roku: zmienia się pozycja Słońca na niebie a także pogoda i przyroda.
  • Zwierzęta i rośliny przystosowały się do zmian spowodowanych porami roku i nie mogą bez nich istnieć.
  • Pory roku wyglądają inaczej na równiku i inaczej na biegunach, z powodu różnej wysokości słońca za horyzontem.
  • Wysokość Słońca nad horyzontem wpływa na ilość światła słonecznego jaka do nas dociera.
  •  Zima i Lato na półkulach północnej i południowej występują w różnym czasie.

Planetarium

Utworzono dnia 06.02.2024, 17:06